idea bank

Konto Idealne – Idea Bank

nest konto załóż

Opis konta

Konto Idealne to podstawowe, darmowe i bardzo atrakcyjne konto osobiste w IDea Banku. Darmowe jest otwarcie i prowadzenie konta, standardowe przelewy, a nawet dwa przelewy natychmiastowe i dwa przelewy europejskie SEPA (to duża rzadkość nawet przy płatnych kontach). Oczywiście wydanie i obsługa karty debetowej do konta także jest darmowa. Za jej pomocą można wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i korzystać za darmo z wpłatomatów Eurobanku. W ramach Konta Idealnego, uzyskuje się dostęp do w miarę świeżego i wygodnego systemu bankowości online.

Największą zaletą konta w Idea Banku jest też wygodny dostęp do dobrych produktów oszczędnościowych. Z jednej strony zakładając konto można skorzystać z lokat z serii Happy (chociaż do ich założenia konto nie jest konieczne). Przede wszystkim jednak saldo środków trzymanych na Koncie Idealnym określa też wielkość środków jakie można trzymać na koncie oszczędnościowym Zośka. Środki do wysokości 10-krotności środków na Koncie Idealnym, trzymane na koncie Zośka są oprocentowane na poziomie 2,25%.

Kluczowe parametry Konta Idealnego

Konto
Opłaty za otwarcie i prowadzenie konta0 PLN/msc
Przelewy
  • 0 PLN za przelewy zlecane przez Internet lub aplikację;
  • 4 PLN za przelew SEPA (EUR) – 2 pierwsze przelewy w miesiącu darmowe;
  • 3,50 PLN za przelew natychmiastowy – 2 pierwsze przelewy w miesiącu darmowe;
  • 5 PLN za wszystkie przelewy w oddziale;
Zlecenie stałe/ polecenie zapłaty0 PLN za wszystko związane ze zleceniami stałymi i poleceniami zapłaty (przez Internet lub aplikację);
Karta
Opłaty za wydanie i korzystanie z karty0 PLN/msc za kartę;
Bankomaty
Wypłata gotówki w kraju0 PLN ze wszystkich bankomatów
Wypłata gotówki zagranicą2,00% kwoty transakcji, nie mniej niż 10 PLN
Inne niż wypłata czynności w bankomacie2,50 PLN za sprawdzenie salda

Jak założyć Konto Idealne?

Konto w Idea Banku można założyć online. Weryfikacji można dokonać za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku lub standardowymi metodami – za pośrednictwem kuriera lub w oddziale.

>Przejdź na stronę banku, aby założyć konto.<

Regulaminy i inne ważne linki

Tabela opłat i prowizji

Tabela oprocentowania

Regulamin prowadzenia rachunków

O Idea Banku

Idea Bank, to nieduży, ale bardzo szybko się rozwijający bank, kierujący swoją ofertę przede wszystkim do małych przedsiębiorców. Formalnie powstał w 1991 roku, później przez wiele lat funkcjonował jako GMAC Bank. W obecnym kształcie działa od 2010 r.

Bank należy do Grupy Kapitałowej Getin Holding, która kontroluje 54% jego akcjonariatu. Dodatkowo, 25% jest kontrolowane przez Leszka Czarneckiego (który kontroluje także Getin Holding). Pozostałe akcje Idea Banku są notowane na GPW.

Idea Bank specjalizuje się z jednej strony w produktach oszczędnościowych – oferuje bardzo szeroki wybór konkurencyjnych lokat np. Lokata Happy i Happy Pro i kont oszczędnościowych. Z drugiej strony słynie z ciekawych rozwiązań dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Najpopularniejsze stały się mobilne wpłatomaty, usprawniające proces zagospodarowania gotówki w małych biznesach.

Idea Bank jest bankiem działającym na polskiej licencji bankowej i nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Depozyty i konta w Nest banku są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe – wejdź na ranking kont osobistych.