konto optymalne

Konto Optymalne – BGŻ BNP Paribas

nest konto załóż

Opis konta

Konto Optymalne to podstawowa oferta konta osobistego w banku BGŻ BNP Paribas. Jest to bardzo atrakcyjna oferta bezwarunkowo darmowego konta. Darmowe jest oczywiście prowadzenie konta, wydanie i korzystanie z karty do konta oraz wypłaty z bankomatów Planet cash i BGŻ BNP w Polsce (na świecie z bankomatów Grupy BNP).

Największą zaletą Konta Optymalnego obecnie (co najmniej do 31.08.2017) jest promocja moneyback (Co to jest moneyback?). W ramach tej promocji można uzyskać zwrot płatności kartą w wysokości 2% od kwoty każdej transakcji, jednak nie więcej niż 25 PLN miesięcznie. Z promocji można korzystać przez 12 miesięcy i w ten sposób można uzyskać do 300 PLN. Warunki zakwalifikowania się do promocji moneyback są bardzo proste. Wystarczy:

 • zaakceptować regulamin promocji (link poniżej);
 • złożyć wniosek o otwarcie konta, kartę i dostęp do bankowości elektronicznej oraz wyrazić zgody marketingowe;
 • zawrzeć umowę za pośrednictwem kuriera (lub w oddziale) do 31.08.2017.

Promocja nie obejmuje osób, które miały konto w BGŻ BNP w ciągu ostatnich 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o otwarcie konta.

W zakresie pozostałych elementów, oferta BGŻ BNP nie odbiega od standardów rynkowych, a na tle kont darmowych wyróżnia się m.in. dostępem do funduszy inwestycyjnych z poziomu bankowości elektronicznej Pl@net.

Kluczowe parametry Konta Optymalnego

Konto
Opłaty za otwarcie i prowadzenie konta0 PLN/msc
Przelewy
 • 0 PLN za przelewy zlecane przez Internet lub aplikację;
 • 10 PLN za przelew SEPA (EUR);
 • 5 PLN za przelew natychmiastowy;
 • 6 PLN za wszystkie przelewy w oddziale;
Zlecenie stała/ polecenie zapłaty0 PLN za wszystko związane ze zleceniami stałymi i poleceniami zapłaty (przez Internet lub aplikację);
Karta
Opłaty za wydanie i korzystanie z karty
 • 0 PLN/msc za kartę dla posiadacza rachunku (7 PLN dla pełnomocnika);
 • 1 PLN/msc za naklejkę zbliżeniową;
Bankomaty
Wypłata gotówki w kraju
 • 0 PLN z bankomatów BGŻ BNP i Planet cash w Polsce;
 • 5 PLN z pozostałych bankomatów;
Wypłata gotówki zagranicą
 • 0 PLN z bankomatów Grupy BNP;
 • 10 PLN z pozostałych bankomatów;
Inne niż wypłata czynności w bankomacie0 PLN

Jak założyć Konto Optymalne?

Konto w BNP BGŻ Paribas można założyć przez Internet – kliknij w link poniżej, aby przejść na stronę banku. W celu założenia konta, po wypełnieniu wniosku online, w ciągu 1 dnia oddzwoni do Ciebie konsultant z banku w celu potwierdzenia Twoich danych osobowych. Następnie odwiedzi Cię kurier z umowa do podpisania oraz kartą wraz z instrukcją do nadania PIN.

Poza tym, standardowo, konto można założyć w oddziale.

>Przejdź na stronę banku, aby założyć konto.<

Regulaminy i inne ważne linki

Tabela opłat i prowizji

Umowa ramowa

Regulamin promocji moneyback

O BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas to stosunkowo nowa marka banku w Polsce, natomiast złożona jest z dwóch członów o znacznie dłuższym rodowodzie. Wynika to z fuzji jaka miała miejsce w 2015 r., w której połączone zostały BNP Paribas i BGŻ SA.

BNP Paribas Polska to był niewielki bank, działający jako podmiot polski, ale należący do jednej z największych grup bankowych na świecie – francuskiego BNP Paribas. Sam polski BNP powstał bezpośrednio po kryzysie finansowym w 2008 r. w wyniku połączenia Fortis Banku i Dominet Banku.

BGŻ to bank o znacznie dłuższej tradycji. Wywodził się z Polskiego Banku Rolnego, założonego jeszcze w 1919 r. W 2004 r. bank został sprywatyzowany – w akcjonariacie pojawił się holenderski Rabobank, który po kilku latach kontrolowania banku notowanego na GPW, w 2012 r. przejął prawie wszystkie akcje banku. Niedługo później bank został sprzedany i połączony z grupą BNP, po drodze wchłaniając jeszcze Sygma Bank.

BGŻ BNP jako bank, który powstał w wyniku serii przejęć pracuje jeszcze nad wyrobieniem sobie mocnego profilu, natomiast na razie jest dość dobry bank uniwersalny. W spadku po BGŻ przejął m.in. BGŻ Optima – submarkę dedykowaną do produktów oszczędnościowych (oferuje zazwyczaj jedne z atrakcyjniejszych lokat – np. Lokata Bezkarna i Lokata Bezkompromisowa). Także po BGŻ została silna pozycja w segmencie Agro. Natomiast jako efekt współpracy z Grupą BNP, bank stara się zwiększać swoją pozycję w segmencie korporacyjnym.

BGŻ BNP Paribas jest bankiem działającym na polskiej licencji bankowej i nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Depozyty i konta w Nest banku są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe – wejdź na ranking kont osobistych.

Zobacz także: http://www.finanseosobiste.pl/artykuly/na-co-zwrocic-uwage-zakladajac-konto-osobiste.html