najlepsze-konta-osobiste

Najlepsze konta osobiste – jak wybrać?

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada konto w banku. Według NBP jedynie 17% Polaków nie ma konta osobistego. Społeczeństwo jest już mocno ubankowione, jednak nadal decyzja o wyborze konkretnego produktu finansowego jest przypadkowa. Przedstawiamy poradnik o tym, jakie cechy powinno mieć konto osobiste i na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty konta bankowego.

Zobacz także: http://najlepszedarmowekonto.pl/najlepsze-konto-osobiste-jak-je-zalozyc/

Najlepsze konto osobiste – cechy

Duży wpływ na wybór banku w zakresie prowadzenia rachunku osobistego ma dostępność bankomatów i oddziałów. Polacy korzystają również z polecenia znajomych. Polegają na kuszących reklamach. Większość z nas chce, by nie trzeba było ponosić opłat za prowadzenie konta. Ofertę kont osobistych bez opłat ma obecnie większość banków. Wiele z nich stawia jednak pewne warunki, a nie zawsze zwracamy na nie uwagę. To błąd. W wielu ofertach na zniesienie opłat możemy liczyć dopiero, gdy aktywnie korzystamy z bankowości. Należy zwrócić uwagę na to, że najlepsze konta osobiste charakteryzują się:

  • brakiem opłat za prowadzenie rachunku,
  • brakiem opłat za wydanie karty płatniczej i korzystnie z niej,
  • dostępem do bezpiecznej bankowości internetowej,
  • darmowymi krajowymi przelewami internetowymi,
  • darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce,

To oczywiste, że preferencje każdego są różne. Jednak mając do wyboru wiele ofert, w oparciu o analizę tych cech, łatwiej będzie podjąć decyzję.

Oferty kont osobistych

Konto osobiste w nazewnictwie bankowym to również ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), rachunek osobisty. Banki targetują swoje oferty. Wobec tego znajdziemy konta osobiste dla młodzieży, studentów. Konta młodzieżowe są skierowane do osób powyżej 13. roku życia. Za podstawowe usługi nie ma opłat. Młodzi posiadacze konta mogą oszczędzać pieniądze na lokatach lub kontach oszczędnościowych, których otwarcie banki często proponują w pakiecie do ROR. Konta studenckie są niemal identyczne, jak te zwykłe rachunki osobiste. Tutaj banki stawiają na darmowy dostęp do internetowych usług. Na specjalne warunki mogą liczyć także seniorzy. Mimo to spotkamy się z opłatą za korzystanie z karty debetowej. W ten sposób banki chcą zachęcić seniorów do dokonywania płatności kartą. Choć standardowo w ROR nie przewiduje się oprocentowania, najlepsze konta osobiste wyróżniają się niewielkim. Badania pokazują, że Polacy dość często zmieniają konta. Banki na różne sposoby przyciągają klientów. Często organizują promocje. W wielu przypadkach opłacalne jest połączenie kilku usług w ramach jednego banku.

Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe – wejdź na ranking kont osobistych.