nest konto nest bank

Nest konto – Nest Bank

nest konto załóż

Opis konta

Nest konto to bardzo atrakcyjna oferta bezwarunkowo darmowego konta. Darmowe jest oczywiście prowadzenie konta, wydanie i korzystanie z karty do konta oraz wypłaty z bankomatów krajowych.

Konto zwraca uwagę przede wszystkim bardzo dobrą ofertą oszczędnościową. Obecnie oprocentowanie na lokacie 3-miesięcznej, (Nest Lokata Witaj) którą można założyć w ciągu 30 dni od założenia konta osobistego, dla nie więcej niż 10 tys. PLN, wynosi 4%. Dodatkowo, poza ofertą promocyjną, podstawowe lokaty na tzw. „nowe środki” są oprocentowane na poziomie 1,8-2,25%. Poza promocjami trudno znaleźć lepsze oferty lokat.

Dla kont oszczędnościowych również na początek jest promocja – 2-2,25% na dwa miesiące, a potem WIBOR 3M pomniejszony o 0,5p.p. Jest też oferta premiująca regularne oszczędzanie opłacalna dla dużych rodzin. Po kilku latach wypłacana jest premia (np. 7% zaoszczędzonej kwoty po dwóch latach – czyli tyle co 3,5% rocznie). Szczegóły znajdziesz w regulaminie promocji (link poniżej).

Poza powyższymi plusami, konto nie zapewnia aż takich możliwości jak niektóre inne konta – nie ma możliwości korzystania z BLIK (co to jest BLIK?) i nie zawsze jest dostępne do wyboru przy płatnościach w sklepach internetowych.

 

Kluczowe parametry konta

Konto
Opłaty za otwarcie i prowadzenie konta0 PLN
Przelewy
  • 0 PLN za przelewy zlecane przez Internet lub aplikację, w tym przelewy SEPA (EUR);
  • 1 PLN za przelew natychmiastowy;
  • 5 PLN za wszystkie przelewy w oddziale;
Zlecenie stała/ polecenie zapłaty
  • 0 PLN za wszystko związane ze zleceniem stałym (przez Internet lub aplikację);
  • 0 PLN za zdefiniowanie i realizację polecenia zapłaty;
  • 5 PLN za zmianę/odwołanie polecenia zapłaty;
Karta
Opłaty za wydanie i korzystanie z 1 karty z naklejką zbliżeniową0 PLN
Bankomaty
Wypłata gotówki w kraju0 PLN
Wypłata gotówki zagranicą5 PLN + 3% za przewalutowanie
Inne niż wypłata czynności w bankomacie5 PLN

Uwaga na limity transakcji kartą zapisane w tabeli opłat i prowizji – maksymalnie 10 operacji na łącznie 10 tys. PLN dziennie! – szczegóły w tabeli opłat i prowizji poniżej.

 

Jak założyć konto?

Konto w Nest banku można założyć przez Internet – kliknij w link poniżej, aby przejść na stronę banku. W celu założenia konta, po wypełnieniu wniosku bank przewidział trzy drogi potwierdzenia tożsamości – do wyboru przy składaniu wniosku:

  • potwierdzenie przelewem na kwotę 1PLN z innego banku (konto, z którego będziesz wysyłał/a przelew nie może być kontem założonym w tym trybie);
  • poprzez podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera (skontaktuje się z Tobą kurier, który dostarczy umowę – koniecznie musisz mieć przy sobie dowód tożsamości);
  • wizytę w oddziale (po wypełnieniu wniosku – po prostu znajdź swój najbliższy oddział u odwiedź go osobiście – z dowodem tożsamości).

>Przejdź na stronę banku, aby założyć konto.<

 

Regulaminy i inne ważne linki

Tabela oprocentowania

Tabela opłat i prowizji

O Nest Banku

Nest Bank to stosunkowo nowa marka banku w Polsce (wprowadzona jesienią 2016 r.), natomiast sam bank stanowi kontunuację Banku SMART i BIZ Banku, a jeszcze wcześniej FM Banku i Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Wszystkie te marki zostały obecnie zastąpione nazwą Nest Bank. Z tych instytucji najdłuższą historię ma FM Bank, wywodzący się z Funduszu Mikro – instytucji pożyczkowej założonej w 1994 r. przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości.

Nest Bank jest niewielkim bankiem komercyjnym, zarządzanym przez międzynarodowy fundusz private equity AnaCap, specjalizujący się właśnie w inwestycjach w niewielkie, ale dynamiczne banki w Europie.

Bank reklamuje się jako „przyjazny rodzinie”, cokolwiek w przypadku banku miałoby to znaczyć, natomiast z perspektywy klienta detalicznego kluczowa jest atrakcyjna oferta – konta bezwarunkowo darmowe oraz nieźle oprocentowane konta oszczędnościowe i lokaty (np. Lokata witaj). W zakresie oferty kredytowej Nest Bank raczej celuje w niewielkich przedsiębiorców.

Nest Bank jest bankiem działającym na polskiej licencji bankowej i nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Depozyty i konta w Nest banku są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jeśli chcesz sprawdzić także inne konta – sprawdź najnowsze analizy na tej stronie.