jak zalożyć konto

Jak założyć konto bankowe?

Jeśli planujesz założenie nowego konta bankowego masz najczęściej do wyboru zasadniczo dwie możliwości – w oddziale lub przez Internet z potwierdzeniem kurierem. Jeśli już masz inne konto bankowe możesz czasami skorzystać z opcji potwierdzenia tożsamości przelewem. Dodatkowo, jeśli masz konto i chcesz je zamknąć możesz skorzystać z opcji przeniesienia konta w swoim nowym banku.

  1. Założenie w oddziale

Teoretycznie najłatwiej założyć konto w oddziale banku. Podstawowy minus jest jednak taki, że trzeba najpierw do niego pójść J Może to być szczególnie niewygodne jeśli chcesz założyć w konkretnym banku, a akurat nie masz jego oddziału nigdzie w pobliżu. Dlatego coraz powszechniejszy sposób to:

  1. Założenie online i potwierdzenie kurierem

Obecnie chyba najczęściej wykorzystywany sposób to założenie konta online. Po przejściu całego formularza na stronie banku, zostanie wysłany do nas kurier z umową do podpisania. Umowę podpisujemy i kurier ją od razu zabiera. Jest to dość wygodny sposób, jednak jak wiadomo godzina w jakiej nas kurier zaskoczy czasem jest trudna do przewidzenia. Dlatego w niektórych bankach można założyć konto bez tego:

  1. Założenie online i potwierdzenie przelewem

Jeśli już masz jakieś konto bankowe, zakładając nowe, czasami masz opcję wykonania przelewu potwierdzającego z innego banku. Jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób. Minus jest taki, że bank nie będzie miał zweryfikowanego Twojego podpisu na karcie podpisów. Może to utrudniać niektóre niestandardowe czynności – w szczególności zamknięcie konta poprzez wysłanie listu pocztą.

  1. Przeniesienie konta

Jeśli zakładając nowe konto bankowe, chcesz zamknąć poprzednie, warto skorzystać z procedury przeniesienia konta. W większości banków można wypełnić wniosek i udzielić pełnomocnictwa na rzecz „nowego” banku. „Nowy” bank wtedy w Twoim imieniu przeniesie saldo i usługi do swojego systemu, a także może poinformować osoby trzecie (np. pracodawcę) o zmienionym rachunku.

Uwaga! Po przeniesieniu numer rachunku będzie zmieniony – tutaj przeczytasz dlaczego.

Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe – wejdź na ranking kont osobistych.

Zobacz także: http://sianajaklodu.pl/zaloz-konto-osobiste-3-kroki-do-najlepszej-oferty/